14-päevane tagastusõigus

Thank you for registering! Your application is being verified.

We will send You a link with Reset Password.

Vastavalt Võlaõigusseadusele võib tarbija sidevahendi abil sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul. https://shop.venten.ee (edaspidi Veebipood) e-poest tellitud kauba puhul 14-päevase tagastusõiguse periood päevast, mil kaup on tarbijale üle antud. Tarbijaks loetakse füüsilist isikut, kes on ostnud Veebipoest kaupa või teenust, mis ei seondu tema majandus- või kutsetegevusega.
 
Veebipoe https://shop.venten.ee-st tellides nõustud üldiste müügitingimustega. Müügitingimustega Saad tutvuda siin.
 
 

14-päevane Taganemisõigus

 

Pärast tellimuse kättesaamist on ostjal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul.

Mitte-tagastatavate toodete hulka kuuluvad:

  • Eritellimusel, kliendi jooniste või soovide järgi valmistatud tööriistad või seadmed, sh. tellimuse järgses kirjavahetuses edastatud muudatused tellitavale kaubale.
  • Kiiresti riknevaid või kasutustähtaja ületanud tooteid juhul kui klienti on enne ostu sooritamist toote säärasest omadusest teavitatud.
  • Kaupa, mis ei ole kõlblik tagastamiseks tervisekaitse või hügieenilistel põhjustel ning kui see on peale kohaletoimetamist avatud.
  • Avatud ümbrisega arvutitarkvara.

Mitte-tagastatavad tooted on märgistatud tooteinfo all „MITTETAGASTATAV KAUP“.

Valmistaja poolse kasutustähtaja ületanud toote info alla on märgitud juurde aegumistähtaeg.

Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik.

14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba sobivuse hindamiseks füüsilises poes.

Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele. Kauba väärtuse vähenemise määrab Veebipoe omanik.

Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus, mille vormi leiab siit. ning saata see e-posti aadressile info@venten.ee või tuua paberkandjal Venten OÜ esindusse hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kätte saamisest.

Kauba tagastamise kulud kannab ostja juhul kui kauba väärtus koos käibemaksuga on alla 30€, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv toode ei vasta tellitule (nt vale või defektiga toode).

Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale.

Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud.

Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.

Kui ostja on sõnaselgelt valinud Veebipoe pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Veebipood tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.

Veebipoel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi või mitte väljastada kaupa, kui kauba hind veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

 

Default Category

COPYRIGHT © 2010-2023 VENTEN OÜ | SUUR-SÕJAMÄE 50A, 11415 TALLINN, ESTONIA